En Gerekli Elektronik Programları

Elektronik Programları

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu paylaşımda bir elektronikçinin kenarında bulundurması gerektiğini düşündüğüm tüm programları paylaşacağım Yani elektronik hesap programı falan diye arattığınız her şey burada olacak.

1-Elektronik Çantası

Bu Program Çok işe yarayan ve bir çok eklentiler içermektedir kesinlikle indirmelisiniz.

Programın Özellikleri

Direnç Renk Kodu Okuma : 4 Band,5 Band,6 Band Direnç Okuma ve Renk Kodunu Bulma Kondansatör

Kodları Okuma : Harf ve Rakam Kodları Okuma , Renk Kodları Okuma

Ohm ve Watt Kanunu Bölümü Elektrik ve Elektronikte Kullanılan Kavramlar Arası Dönüşüm:Direnç,Bobin,Kondansatör,Akım,Gerilim,Güç As Ve Üs Katları arası Dönüşüm Eş Değer Direnç,Bobin,Kondansatör Hesaplama ve Yıldız=>Üçgen , Üçgen=>Yıldız Dönüşümleri Bölümü Bir İletkenin Direncini Hesaplama Led’e Bağlanacak Seri Direnç’i Hesaplama Bölümü(Polyester-Seramik-Tantalyum-Disk Seramik)

Alternatif Akım Hesaplamaları :Güçlerin Bir Birine Çevirilmesi, Alternatif Akımda Güç,Alternatif Akımda Endüktif Elemanın Güç KatSayısının Düzeltilmesi(Kompanzasyon),Kablolu Elektrik Hatlarında Gerilim Düşümü, Havai Hatlarda Gerilim Düşümü, Komple Tesis Kompanzasyonu ve 3 Faz AG Kısa Devre Hesaplama Bölümü, Motorlarda Yolverme Donanımları Seçim Bölümü, Elektrik Üretim Hesaplamaları,Kablolar İçin Koruyucu Boru Çapı Seçimi/Hesaplama Bölümü Kablo Kesit Hesaplama Bölümü Kablolu Hatlarda Kısa Devre Akımı Hesaplama Kablo Akım Taşıma Düzeltme Faktörleri Bölümü Aydınlatma Hesaplama Transformatör Hesabı Bölümü OG Gerilim Düşümü Bölümü OG 3 Faz Kısa Devre Hesaplama Bölümü Trifaze Jeneratör Hesaplama Bölümü Bara Hesaplama Kurulu Güç ve Talep Güç Hesaplama Bölümü Basit Elektrik Tüketim Hesaplama Topraklama Hesabı Bölümü Sigorta Hesaplama Bölümü Elektronik Elemanların Kataloğlarını(DataSheet) İnternette Arama Bölümü : 3 Farklı Sitede Arama Birimler Arası Dönüşüm:Uzunluk,Alan,Hacim,Ağırlık,Enerji,Manyetik Akı ve Yoğunluğu Enerji Nakil Hattı Hesaplamaları Elektrikte Kullanılan Yardımcı Programlar:Akım Yoğunluğu,Endüktif ve Kapasitif Reaktans,Kapasite,Akım Kanunu,Kondansatörde depo edilen Enerji,Bobinde Depo edilen enerji,Frekans,Anten Boyu Hesabı,Düzlem Kondansatör Tasarımı,Doğru Akımda Bobinde Akımın Yükselişi ve Azalışı,Doğru Akımda Kondansatörde Şarj ve DeŞarj Durumları AWG Metrik Dönüşüm Alüminyum İletkenlerin Kilogram Karşılıklarını Bulma Bölümü Bobin Renk Kodu Bölümü(4 Band Renk) Hava Nüveli Bobin Hesaplama İletkenlerin Direnç Değerinin Sıcaklıkla Değişimi Isıtıcı Rezıstans Hesaplama Direnç İle İlgili Hesaplama Bölümü [/toggle]

[toggle title=”Programın Özellikleri” state=”close”] Direnç Renk Kodu Okuma : 4 Band,5 Band,6 Band Direnç Okuma ve Renk Kodunu Bulma Kondansatör Kodları Okuma : Harf ve Rakam Kodları Okuma , Renk Kodları Okuma Ohm ve Watt Kanunu Bölümü Elektrik ve Elektronikte Kullanılan Kavramlar Arası Dönüşüm :Direnç,Bobin,Kondansatör,Akım,Gerilim,Güç As Ve Üs Katları arası Dönüşüm Eş Değer Direnç,Bobin,Kondansatör Hesaplama ve Yıldız=>Üçgen , Üçgen=>Yıldız Dönüşümleri Bölümü Bir İletkenin Direncini Hesaplama Led’e Bağlanacak Seri Direnç’i Hesaplama Bölümü(Polyester-Seramik-Tantalyum-Disk Seramik) Alternatif Akım Hesaplamaları :Güçlerin Bir Birine Çevirilmesi, Alternatif Akımda Güç,Alternatif Akımda Endüktif Elemanın Güç KatSayısının Düzeltilmesi(Kompanzasyon),Kablolu Elektrik Hatlarında Gerilim Düşümü, Havai Hatlarda Gerilim Düşümü, Komple Tesis Kompanzasyonu ve 3 Faz AG Kısa Devre Hesaplama Bölümü, Motorlarda Yolverme Donanımları Seçim Bölümü, Elektrik Üretim Hesaplamaları,Kablolar İçin Koruyucu Boru Çapı Seçimi/Hesaplama Bölümü Kablo Kesit Hesaplama Bölümü Kablolu Hatlarda Kısa Devre Akımı Hesaplama Kablo Akım Taşıma Düzeltme Faktörleri Bölümü Aydınlatma Hesaplama Transformatör Hesabı Bölümü OG Gerilim Düşümü Bölümü OG 3 Faz Kısa Devre Hesaplama Bölümü Trifaze Jeneratör Hesaplama Bölümü Bara Hesaplama Kurulu Güç ve Talep Güç Hesaplama Bölümü Basit Elektrik Tüketim Hesaplama Topraklama Hesabı Bölümü Sigorta Hesaplama Bölümü Elektronik Elemanların Kataloğlarını(DataSheet) İnternette Arama Bölümü : 3 Farklı Sitede Arama Birimler Arası Dönüşüm:Uzunluk,Alan,Hacim,Ağırlık,Enerji,Manyetik Akı ve Yoğunluğu Enerji Nakil Hattı Hesaplamaları Elektrikte Kullanılan Yardımcı Programlar:Akım Yoğunluğu,Endüktif ve Kapasitif Reaktans,Kapasite,Akım Kanunu,Kondansatörde depo edilen Enerji,Bobinde Depo edilen enerji,Frekans,Anten Boyu Hesabı,Düzlem Kondansatör Tasarımı,Doğru Akımda Bobinde Akımın Yükselişi ve Azalışı,Doğru Akımda Kondansatörde Şarj ve DeŞarj Durumları AWG Metrik Dönüşüm Alüminyum İletkenlerin Kilogram Karşılıklarını Bulma Bölümü Bobin Renk Kodu Bölümü(4 Band Renk) Hava Nüveli Bobin Hesaplama İletkenlerin Direnç Değerinin Sıcaklıkla Değişimi Isıtıcı Rezıstans Hesaplama Direnç İle İlgili Hesaplama Bölümü [/toggle]

2-GLCD Oled Ekran için Resim Dönüştürücü

Bu program hem resminizi ölçülendirir. Hem Siyah beyaz yapabilir. Hemde C,Ccs,Asm gibi dillerde koda çevirebilir hepsi bu minik programcıkla yapılıyor. Kesinlikle indirin.

Glcd Görseli
Glcd Görseli
Glcd görseli 2
Glcd görseli 2

Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz.
Şifre: elektronikatolyem.com

3-Dot Matrix & 7 Segment Kodlayıcı

İstediğiniz bir sembol yada görseli rahatça kodlara dönüştrebileceğiniz minik bir programcık.

Dot Matrix program görseli
Dot Matrix program görseli

Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz.

Şifre: elektronikatolyem.com

4- Led Direnç Hesaplama Programı

Bu program seri yada tek led uyguladığınız gerilime gore kaç ohm direnç takacağınızı nokta hesabı olarak size gösterir.

Led direnç programı görseli
Led direnç programı görseli

Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz.

Şifre: elektronikatolyem.com

5-Electrical Engineering

Bu Program 1. programın biraz daha profesyoneli ve daha gelişmişi özellikle öğrenci arkadaşlar için bulunmaz nimettin özellikleri saymakla bitmiyor kirşof kanunu, ohm yasası vs. tüm ac ve dc hesaplamaların yanında mekanik hesaplamalarıda kolayca yapabiliyor.
İngilizceniz biraz var ise kaçırmayınız.

Electrical Engineering program görseli
Electrical Engineering program görseli
Electrical Engineering program görseli2
Electrical Engineering program görseli 2
[toggle title=”Programın Özellikleri” state=”open”]Conductor, Conductor, Insulator, Measuring an Electric Current, Conductor Resistance, Finding Circuit Voltages, Measuring Voltage and Current, Variable Resistance, Adding Positive Values, Adding Negative Values, Adding Signed Values, Algebraic Addition of Currents, Subtracting Signed Voltages, Subtracting Negative Currents, Select Random Value, Three Resistors in Series, Two Parallel Resistors, Potential Divider, Loading a Potential Divider, Pull Up, Down Resistors, Push Switch, Change-over Switch, Stair-case Switch, Relay Switch, Three-level Switch,

DC Voltage, Switching a DC Voltage, Variable DC Voltage, Alternating DC Voltage, Current, Voltage, Resistance, Formula Transformation, Voltage Divider, Loading a Voltage Divider, Current Divider, Further Current Dividing, Kirchhoff’s Current Law, Further Current Law, Series Resistors, Two Resistors in Parallel, Three or more Resistors in Parallel, Series Parallel Resistors[/toggle]

Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz.

Şifre: elektronikatolyem.com

6- Tüm Regulatorlar Serisi Hesaplama Programı

Lm yada benzer regulatorların hesaplanması için gerekli programdır. Çok çok faydalı kesinlikle tavsiye ederim.

Regulator programı görseli
Regulator programı görseli

Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz.

Şifre:elektronikatolyem.com

7-Timer Calculator

Bu Program Stm32 Atmega Pic Hangi Mcu kullanırsanız kullanın Timer pwm hesaplarken büyük kolaylık sağlıyor nokta atışı hesaplama yapmanıza yardımcı oluyor bu program kesinlikle arşivin babalarından.

Timer Hesaplama Programı görseli

Timer Hesaplama Programı görseli

İndirmek İçin Tıklayınız.
Şifre:elektronikatolyem.com

Cep Telefonu Uygulamaları

1.EE Tookit Pro

Bu Program İphone içindir. Elektronik adına aklınıza gelmeyi bırakın gelmeyecek bilgi ve hesaplamalar vardır. Kesinlikle indiriniz.

EE Tookit pro görseli

EE Tookit pro görseli

Buraya Tıklayarak İndiriniz.

2.Elecdroid

Bu Uygulama ise android içindir. Size verdiğim link ücretsiz olan dilerseniz nette prosunuda ücretsiz bulabilirsiniz bu uygulamada android telefonları desteklemekte ve çok başarılıdır. özellikleri saymaya kalkmak zaman kaybı çok fazla özellik var.

Elecdroid Görseli

Elecdroid Görseli

İndirmek için Tıklayınız.

3-EveryCircuit

Burada bir babadan bahsediyoruz. gerçek bir baba Tıpkı proteus gibi telefonda devreyi çizip ölçüm yapmanıza izin veren çok çok çok demeye doyamadığım çok başarılı bir program hem android hemde İos desteklidir. Nettek crackli apksi yığınla vardır.

Every circuit program görseli

Every circuit program görseli

İndirmek için Tıklayınız Android.

İndirmek için Tıklayınız APPLE.

Evet Arkadaşlar Benim sürekli kullandığım programlar listesi bu şekilde bu tarz programlar alışkanlık haline getirirseniz pratikliğin yanında herşeyi doğru yapmanıza büyük katkıda bulunmakta. İyi Çalışmalar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir